14.10.2011 święto Komisji Edukacji Narodowej

Czas: 14.10.2011, godzina 9.00 Miejsce: Sala projekcyjna w Zespole Szkół Fototechnicznych w Warszawie.

Atmosfera: napięcie, radosne oczekiwanie.

Wydarzenie: Uroczyste ślubowanie klas pierwszych.

Na początku zebrani na uroczystości goście: nauczyciele ZSF oraz uczniowie klas pierwszych wysłuchali krótkiego wystąpienia Pani Dyrektor Grażyny Dobrzyńskiej- Klepacz, w którym nawiązała do znaczenia szkoły w procesie rozwoju każdego człowieka oraz zwróciła uwagę na tradycję Zespołu Szkół Fototechnicznych, w którym w dniu święta Komisji Edukacji Narodowej odbywa się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. W imieniu społeczności uczniowskiej pierwszoklasistów powitał przewodniczący Samorządu Szkolnego.

Kolejnym punktem oficjalnej części imprezy było przekazanie sztandaru szkoły w ręce nowych członków pocztu- uczniów klas drugich. Następnie, wybrani przedstawiciele klas pierwszych złożyli przysięgę na sztandar szkoły.

Część rozrywkową wypełniły pomysłowe i niebanalne konkursy i zadania, które przygotowali swoim kolegom uczniowie klas drugich. I tak, pierwszoklasiści: prezentowali się w różnych konwencjach, np. jako Smurfy, rodzina Adamsów, Flinstonowie, przebierali modela z każdej klasy w materiały z recyklingu, rozpoznawali poprzez dotyk częąci sprzętu fotograficznego, tworzyli wiersze o swoich wychowawcach, projektowali sprzęt fotograficzny przyszłości.

Po zaciętych bojach, okraszonych ogromną porcją humoru i entuzjastycznego dopingu publiczności, ogłoszono wynik tej sympatycznej i wesołej rywalizacji uczniów klas pierwszych. Zwyciężyła klasa 1TC, która wykazała się największą pomysłowością, fantazją, rozlicznymi talentami i jednością. W nagrodę 1TC otrzymała zapewnienie Pani Dyrektor, że przez kolejny tydzień nauki w szkole żaden jej uczeń nie otrzyma oceny niedostatecznej.

W dalszej części uroczystości z muzycznym prezentem dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły w dniu ich święta wystąpiła grupa wokalna pod kierownictwem Pana prof. Kazimierza Zawadzkiego. Na pamiątkę ślubowania każdy pierwszoklasista otrzymał koszulkę z logo szkoły. Uroczystość zakończyła się pozowaniem do wspólnej fotografii uczniów i wychowawców klas.

red. Joanna Rogowska

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego