ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

Dnia 1 września o godzinie 9.00 Pani Dyrektor, Grażyna Dobrzyńska – Klepacz oficjalne rozpoczęła w Zespole Szkól Fototechnicznych nowy rok szkolny. Sala projekcyjna, jak co roku wypełniona była po brzegi wypoczętymi, pełnymi emocji ale też dozą niepewności młodymi twarzami uczniów klas pierwszych. Pani Dyrektor serdecznie powitała w murach szkoły nowych jej wychowanków, życząc aby lata spędzone na ulicy Spokojnej 13 obfitowały w sukcesy, przyjaźnie i niepowtarzalne chwile, które kiedyś być może okażą się najmilszymi wspomnieniami lat młodości.

W dalszej części uroczystości Pani Dyrektor przedstawiła siebie i swoich współpracowników, podkreśliła znaczenie długoletniej historii szkoły oraz przybliżyła w kilku słowach, jakie cele stawia sobie placówka kształcąca młodych adeptów sztuki fotograficznej. Następnie zaprezentowała klasom ich wychowawców.

I tak, opiekę nad klasą 1TA objął p. Sławomir Gaczkowski, nauczyciel podstaw fotografii; w klasie 1TB wychowawstwo będzie sprawował p. Jan Gwóźdź, nauczyciel historii; w klasie 1TC, p. Justyna Bunar, ucząca matematyki; zaś klasą 1TM (modułową, nowym typem klasy, wprowadzonym w tym roku szkolnym ) zaopiekuje się p. Angelika Kowalska, wykładająca chemię i technologię informacyjną.

Po prezentacji Pani Dyrektor poprosiła uczniów by wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, aby tam zapoznać się w szczegółach z planem lekcji, zasadami podziału na grupy i specyfiką zajęć zawodowych.

Nowy rok szkolny to zawsze nowa karta w historii szkoły. Jakimi zgłoskami zapisze się tym razem? Czekamy na nowe pomysły, inspiracje, pasję i chęć zdobywania cennych doświadczeń

Mam nadzieję, że uczniowie klas pierwszych będą kiedyś z rozrzewnieniem wspominać swój debiut w Fotospokojnej, a starsze roczniki z żalem opuszczać jej mury.

red. Joanna Rogowska

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego