Działania Samorządu Uczniowskiego

Program “Zwolnieni z Teorii”

Samorząd Uczniowski zorganizował spotkanie z przedstawicielem programu “Zwolnieni z Teorii”, które odbyło się na sali projekcyjnej. Uczestniczyli w nim uczniowie klas II . Spotkanie miało na celu przybliżenie zasad tworzenia kampanii społecznych, dotyczących wybranych problemów, które mogą tworzyć młodzi ludzie.
Biorąc udział w programie “Zwolnieni z Teorii” otrzymujemy Międzynarodowy Certyfikat.

Zachęcamy naszych kolegów do wzięcia udziału w programie “Zwolnieni z Teorii”.

5.12.17r (dzień Wolontariusza)

W dniu 5.12.17 przedstawiciele SU wzięli udział w spotkaniu z seniorami zrzeszonymi  przy Klubie Rycerzy Maltańskich na Saskiej Kępie. Spotkanie zorganizowali koledzy z gimnazjum na Paryskiej. Podczas spotkania przedstawiliśmy pracę naszych kolegów z ZSF w formie Fotokastów. Fotokasty zostały wykonane na przełomie maj / czerwiec w ramach projektu z Civi Polonus . Seniorzy byli zainteresowani nauką w ZSF oraz tym, jak realizujemy nasze pasje fotograficzne. Po pokazie odbyły się rozmowy w mniejszych grupach. Wraz z małym poczęstunkiem zostaliśmy zaproszeni na kolejne spotkanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikołajki międzyklasowe w ZSF

6.12.17 w naszej szkole odbyły się Mikołajki międzyklasowe. Na 5 i 6 lekcji rozdawane były prezenty mikołajkowe, które wcześniej przygotowywała każda klasa biorąca udział w zabawie dla wcześniej wylosowanej klasy. Dziękujemy klasom za życzliwość i okazanie serdeczności dla swoich kolegów tym małym gestem.

 

 

 

 

Turniej wypieków
Jak co roku zorganizowaliśmy, wśród ucznów naszej szkoły, charytatywny Turniej Wypieków ciast i ciasteczek świątecznych. Degustacja wypieków pozwoliła nam zebrać kwotę w wysokosci 300 złotych, które przekazaliśmy jako dar świąteczny na “Szlachetna Paczkę” . Konkurs Wypieków wygrali uczniowie z klas I CAN, II TA oraz III TB
Dziękujemy wszystkim za wsparcie w zbiórce pieniędzy dla akcji Szlachetna Paczka

 

 

 

 

Paczka dla Uchodźców na Wschodzie
W dniu 8.12.17r przekazaliśmy wszystkie zebrane produkty przez uczniów ZSF, które zostały przeznaczone dla naszych rodaków na Wschodzie.

Nasz kolega Janek z II TA wraz z  harcerzami ZHP zawiózł produkty na Ukrainę. Zbiórka została zorganizowana już po raz drugi. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy wzięli w niej udział.

Bluzy i worki
Dla naszych kolegów i koleżanek zorganizowaliśmy możliwość zakupu bluzy lub worka z logiem Fotospokojna 13. Mamy nadzieję, że stanie się tradycją noszenie tego emblematu przez uczniów . Bluzy zmieniają swoje kolory, ale logo pozostaje bez zmian.

Inicjatywy młodzieżowe
Uczniowie z formacji Niespokojna uzyskali dotację finansową z Inicjatyw Młodzieżowych na realizację projektu “Nowa Odsłona Muzealnych Obiektów” W jego realizacji wzięło udział 14 uczniów z klas II, III i IV .
W ramach projektu zapoznaliśmy się z programem digitalizacji obiektów muzealnych w Muzeach zarówno polskich jak i zagranicznych. Najważniejszym punktem naszego projektu był wyjazd na warsztaty fotograficzne do Muzeum Narodowego w Gdańsku. Warsztaty w pracowni muzealnej z wykorzystaniem sprzętu Sony i Phase One prowadził p. Andrzej Leszczyński. Nasi uczniowie mieli też możliwość zwiedzenia Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz zobaczenia obrazu Hansa Memelinga “Sąd Ostateczny”. Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników dostał mały upominek.

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego
Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery