Festiwal Fotokast

Pod koniec maja uczniowie mięli możliwość oczyszczenia skrzynek na siedziska do Galerii Niespokojna. Wcześniej było to nie możliwe, gdyż nie pozwoliła nam na to pogoda. Uczennice z klasy II TB Paulina i Zuzia podjęły się pomalowania skrzynek. Pomalowane skrzynki stanowiły z szarymi poduszkami wystrój do kolejnej wystawy w naszej galerii. Wystawę przygotowali nauczyciele z okazji Dnia Dziecka. Wystawa przedstawia fotogramy portretów stylizowane folkowo.

Od 9.06 zostały zaprezentowane wszystkie fotokasty przygotowane przez naszych uczniów, a nawet absolwentów. Były one prezentowane podczas przerw do 14.06, czyli finalnego otwarcia galerii po jej modernizacji.

W pokazie naszych fotokastów wzięli udział gimnazjaliści zaproszeni na warsztaty fotograficzne w ramach projektu Fotograf Jego Królewskiej Mości.

Finał projektu Festiwal Fotokast odbył się w środę 14 czerwca w Galerii Niespokojna, która specjalnie na ten pokaz została zmodernizowana. 

Honorowym gościem pokazu była pani dyrektor Grażyna Dobrzyńska-Klepacz. Przedstawiono 8 prac uczniów przygotowanych specjalnie na festiwal. Pokaz fotokastów, mamy nadzieje stanie się cykliczną imprezą naszych uczniów, którzy będą mogli zaprezentować swoje fotografie wykonane podczas nauki w ZSF.  

1

1