Konkurs Innowacje Technologiczne – Stare aparaty w cyfrowej odsłonie

Grupa naszych uczniów wraz z opiekunami B. Skipirzepską i Ł. Polkowskim wzięła udział w konkursie Innowacje Technologiczne, którego koordynatorem była Fundacja Dzieci i Młodzieży.

Konkurs odbywał się w III etapach. W pierwszym etapie zadaniem było napisanie projektu i złożenie wniosku do 28 lutego. Liderem grupy został wybrany Hubert Libuda. Nasz projekt obejmował modernizację aparatu wielkoformatowego, który zostanie przystosowany do matrycy aparatu małoobrazkowego.

Komisja konkursowa przyjęła nasz projekt. Otrzymaliśmy 1500 zł na jego realizację. Był to duży sukces, ponieważ na 50 projektów tylko 11 zostało dofinansowanych. Pan Polkowski wraz z uczniami odrestaurował Globikę, która była mocno zakurzona i aby stać się w pełni działającym aparatem wymagała technicznych przeróbek. Najtrudniejszym elementem było dostosowanie tylnej ścianki aparatu do mocowania w aparatach małoobrazkowych. Nieocenieni byli uczniowie z klasy II CAN Krzysiek i Bruno, którzy podjęli się wykonać taki element na drukarce 3D.

Wykonano projekt tylnej części Globiki z dostosowaniem do pierścieni redukcyjnych aparatów małoobrazkowych. Uczniowie dokonali kalibracji drukarki.  Został zakupiony specjalny filament do wydruku tego elementu. Operacja wydruku była bardzo czasochłonna. Próby zastosowania elementu tylnej ścianki Globiki do aparatu małoobrazkowego Nikona oraz Sony odbyły się przy udziale mentora projektu. Uzyskaliśmy dobrej jakości obraz na aparacie kompaktowym firmy Sony.

Projekt został zaprezentowany przed komisją 10 kwietnia. W demonstracji projektu brali udział: Hubert Libuda, Jan Kurjan, Bruno Paprocki, Krzysztof Maliszewski. Mikołaj Drzymkowski oraz Filip Tarasiuk. Werdykt komisji zostanie ogłoszony w czerwcu.  

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego