Life Skills – trening kompetencji społecznych

Polska edycja programu Life Skills – Trening Umiejętności Społecznych, realizowana przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, jest częścią międzynarodowego programu realizowanego przez International Youth Foundation (Międzynarodowa Fundacja Młodzieży), dzięki dotacji od GE Foundation oraz Wrigley Foundation.

Celem programu jest rozwinięcie wśród młodzieży umiejętności, które w dalszej perspektywie zwiększą możliwości młodych ludzi na znalezienie miejsca na rynku pracy, a także wpłyną pozytywnie na jakość życia osobistego.

Uczniowie mają szansę na zdobycie takich umiejętności jak planowanie, umiejętności pracownicze, umiejętność rozwiązywania problemów i konfliktów oraz określanie własnej przyszłości. Mają również okazję zrozumieć i doświadczyć znaczenia świadomego planowania własnej przyszłości. Ponadto biorą udział w planowaniu i realizacji projektów, które pomogą im zrozumieć lokalne środowisko i umożliwią kompleksowy rozwój nabytych umiejętności. Program przewiduje współzawodnictwo grup młodzieży biorącej udział w programie, zachęcające młodych ludzi do aktywności, wzmacniające motywację do nauki.

W naszej szkole do programu przystąpiły trzy grupy młodzieży prowadzone przez p. A.Kowalską, p. D.Okoń i p. S.Sołtysa.

IMG_8574 warsztaty5 IMG_8563 warsztaty1 IMG_8573 warsztaty2 warsztaty3 warsztaty4

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego
Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery