Nagroda w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym Muzealne Spotkania z Fotografią.

W lipcu 2018 komisja konkursu Muzealne Spotkania z Fotografią przyznała jedną z nagród głównych naszemu uczniowi z obecnej klasy III TA – Jankowi Kurjanowi.

Muzealne Spotkania z Fotografią, to międzynarodowy konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży organizowany przez Muzeum w Koszalinie. Jego celem jest prezentacja dziedzictwa kulturowego, a także wyrobienie wśród dzieci i młodzieży potrzeby obcowania z muzeum. Patronami honorowymi imprezy są Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Edukacji Narodowej.

W konkursie uczestniczą uczniowie, którzy podczas wizyty w muzeum wykonali fotografie przedstawiające muzealne wystawy, pojedyncze eksponaty, a także budynki muzeów lub zabytki zgromadzone w muzeach na wolnym powietrzu. 

Koszalińskie Muzeum organizuje konkurs już od  15 lat.

W tym roku komisja konkursowa miała do oceny ponad 800 prac od 249 uczestników, nie tylko z Polski. Nagrodę pieniężną przyznano tylko za 14 prac.

Janek Kurjan za swoje zdjęcie pt. „Daisy” otrzymał kwotę 700 pln. Zdjęcie powstało podczas warsztatów fotograficznych prowadzonych przez panią Annę Przybysz-Bielecką.  Nagrody wręczono w Muzeum w Koszalinie podczas uroczystego wernisażu. Podziękowania otrzymał również opiekun – pani Beata Skipirzepska.

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego