Program Uczenie się przez całe życie – Comenius Wizyta studyjna w Wilnie (Litwa)

Spotkanie w Wilnie odbyło się w dniach 23-27.10.2008. Jego uczestnikami z Technikum Fototechnicznego było 2 nauczycieli i 4 uczniów. Bogaty program wizyty pozwolił na bliższe poznanie młodzieży ze szkół partnerskich z Niemiec, Turcji, Rumunii i Litwy, oraz wspólne z nimi działania.

Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy przygotowane przez szkoły portrety wybitnych przedstawicielek ich krajów i stworzyliśmy razem portret idealnej Europejki. Toczyliśmy ciekawe dyskusje o roli kobiety w naszych kulturach i religiach. Nasze argumenty wspieraliśmy artystycznymi fotografiami kobiet w różnym wieku, różnych zawodów i pełniących różne role społeczne. Interesującym wątkiem wizyty były warsztaty dotyczące rasizmu, jego Ÿźródeł i metodom przeciwdziałania mu.

Uczestniczyliśmy także w uroczystościach 10-lecia istnienia szkoły wileńskiej i nadania jej sztandaru. Dużą atrakcją spotkania były wspólne spacery po Wilnie, w trakcie których poszukiwaliśmy śladów obcych kultur i podziwialiśmy uroki różnych zakątków ich miasta. Wszelkim wspólnym działaniom towarzyszyła radość ze spotkania, ciekawość siebie i optymizm w kontaktach w przyszłości.

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego