Spotkanie w Berlinie

W dniach 27.09 – 3.10.2015 r. grupa 10 uczniów klas maturalnych i 2 nauczycieli złożyła wizytę w Zentrum fȕr fotografische Ausbildung. Spotkanie z uczniami szkoły partnerskiej poświęcono realizacji projektu pt. „Twoja przyszłość kształtuje się dziś”, który bierze udział w konkursie „Changes/chances@work”. Nasze działania zostały dofinansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Aktywności w Berlinie związane były przede […]

Projekt „Twoje jutro kształtuje się dziś”

  W dniach 15-21 kwietnia 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół Fototechnicznych i Zentrumfȕrfotografische Ausbildung z Berlina realizowali kolejny wspólny projekt. Już jego tytuł „Twoje jutro kształtuje się dziś” nawiązywał do tematyki działań: doradztwa zawodowego oraz pogłębienia wiedzy i umiejętności z zakresu fotografii.

Wizyta w szkole partnerskiej Bochum

W dniach 22-28.02.2015  10 uczniów i 2 nauczycieli Zespołu Szkół Fototechnicznych odwiedziło szkołę partnerską w Bochum. Wspólnie z przedstawicielami Walters-Gropius-Berufskolleg realizowali projekt pt. Architekturfotografie und Medienproduktion „Das ist spitze – Tuerme in deutschen und polnischen Metropolen”, który został dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Wizyta uczniów szkoły partnerskiej z Bochum

Już po raz drugi w tym roku szkolnym gościliśmy w naszej palcówce uczniów z Niemiec. Tym razem byli to przedstawiciele Walter-Gropius-Berufskolleg z Bochum, z którymi realizowaliśmy projekt pt. „W drodze na szczyt”. Wizyta odbyła się w dniach 7-13 lutego, a całe spotkanie zostało dofinansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Wizyta uczniów szkoły fotograficznej z Berlina

W dniach 10-15 listopada 2014 r. po raz kolejny gościliśmy w naszej placówce uczniów i nauczycieli ze szkoły fotograficznej prowadzonej przez Zentrumfȕrfotografische Ausbildung z Berlina. W spotkaniu związanym z realizacją projektu pt. „Warszawskie spotkania ze sztuką” uczestniczyli także uczniowie Technikum Fototechnicznego, a koszty programu dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Wystawa „Młode oblicze Berlina”

Galeria nieSpokojna gości wystawę fotograficzną, która jest efektem kolejnego projektu realizowanego przez Zespół Szkół Fototechnicznych i Zentrum für fotografische Ausbildung. We wrześniu 2013 r. uczniowie obu szkół uczestniczyli w spotkaniu w Berlinie, którego celem było ukazanie za pomocą sztuki fotograficznej młodego oblicza miasta. Wspólne działania pozwoliły na wnikliwe obserwacje stolicy Niemiec i jej mieszkańców, a […]

5 dni w Berlinie – wystawa w Galerii nieSpokojnej

Serdecznie zapraszamy 14 listopada 2013r. o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Durmaja.  Wystawa czynna do 11.12 br. Cykl 12 zdjęć prezentowanych  na wystawie powstał podczas zorganizowanego przez ZSF i Zentrum für fotografische Ausbildung projektu fotograficznego w Berlinie, odbywającego się w dniach 15-21 września 2013r. Fotografie zostały podzielone na dwa tematy – jednakowo bliskie […]

Wyjazd do Berlina

W dniach 15-21 września 2013 r. realizowaliśmy wspólnie z uczniami Zentrum für fotografische Ausbildung projekt pt. „Młode oblicze Berlina”. Program spotkania odbywającego się w stolicy Niemiec został dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Udział w nim wzięło 12 uczniów naszej szkoły. Cała grupa spotkała się na Dworcu Centralnym wczesnym rankiem w niedzielę, po odnalezieniu peronu udało […]

Wizyta w Bochum

W dniach 23-27 września 11 uczniów i 3 nauczycieli ZSF odwiedziło szkołę partnerską w Bochum (Niemcy). Wizyta zorganizowana została w ramach programu Comenius, który realizujemy wspólnie z partnerami z Niemiec, Holandii i Turcji. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele szkoły fotograficznej z Holandii.

Wystawa „Warszawa-Berlin. Cmentarze Żydowskie”

Dom Kultury przy ul. Działdowskiej 6 gości wystawę przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół Fototechnicznych i Zentrum für fotografische Ausbildung z Berlina. Prezentowane zdjęcia powstały w ramach realizacji projektu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży pt. „Cmentarze Żydowskie w Berlinie i Warszawie”. Jego uczestnicy utrwalili przy pomocy aparatu fotograficznego miejsca pamięci,  detale architektoniczne oraz atmosferę nekropolii w obu miastach. […]

Wystawa fotograficzna prac uczniów ZSF w siedzibie WCIES

Uczniowie Zespołu Szkół Fototechnicznych prezentują swoje prace fotograficzne w siedzibie Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń przy ul. Starej 4 na wystawie pt. „Cmentarz Żydowski w Warszawie”. Fotografie zostały wykonane w ramach projektu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Wystawa obejmuje ok. 40 fotogramów, których autorami są uczniowie ZSF oraz studenci z Zentrum für fotografische Ausbildung w Berlinie. […]

Projekt pt. „Młode oblicze Warszawy”

W dniach 15-20 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół Fototechnicznych wspólnie z adeptami sztuki fotograficznej z Zentrum für fotografische Ausbildung z Berlina zrealizowali projekt pt. „Młode oblicze Warszawy”. Wspólne działania dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Celem projektu było poznanie kraju partnerskiego i jego przedstawicieli, a także ukazanie za pomocą fotografii młodych mieszkańców i nowoczesnego oblicza naszego miasta.

Warsztaty fotograficzne w Berlinie

W ramach współpracy ze Związkiem Fotografów FOCON International grupa siedmiu uczniów z Zespołu Szkół Fototechnicznych wzięła udział w warsztatach fotograficznych z zakresu mody, które odbyły się w terminie 16-22 września 2012 r.  w Berlinie. Gospodarzami naszego pobytu w stolicy Niemiec byli Państwo Heide i Wolfgang Schumannowie, a uczestnikami były grupy młodych adeptów fotografii: rosyjska z […]

 

W dniach 20-26 maja 2012 r. gościliśmy w Warszawie uczniów szkoły fotograficznej FOCON International z Berlina, z którymi realizowaliśmy projekt pt. „Porozmawiajmy językiem fotografii”. Nasze działania dofinansował grant Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Dzięki temu projektowi mieliśmy możliwość wymiany doświadczeń i poszerzenia wiedzy w zakresie fotografii i nie tylko. Podczas wieczoru integracyjnego poznaliśmy nasze obyczaje i zachowania. Z całego czasu spędzonego na różnych wspólnych zajęciach najciekawsza była wizyta w studio fotografii portretowej pana Wojciecha Wełnickiego oraz jego wykład. Później mieliśmy okazję wykazać się swoją wyobraźnią przy wykonywaniu zdjęć portretowych. Innymi zajęciami, które pobudziły naszą wyobraźnię, były warsztaty kreatywności, podczas których przedstawialiśmy z różnych punktów widzenia elementy przygotowanej kompozycji. Wiele zabawy i jednocześnie satysfakcji sprawiła nam realizacja projektu „Cmentarze Żydowskie w Warszawie i Berlinie”, a w trakcie spacerów tematycznych po Warszawie i my mogliśmy poznać dokładniej nasze miasto. To i tak tylko przykładowe punkty programu, w rzeczywistości całe dnie wypełnione były ciekawymi zajęciami.  Jedynym zawodem w naszych oczekiwaniach związanych z projektem była widowiskowa „katastrofa” Robokoptera, uniemożliwiająca nam jego praktyczną obsługę. Ale już prezentacja zastosowania tego urządzenia w pracy fotografa zrobiła na nas olbrzymie wrażenie.

Miło czas spędzaliśmy także poza zajęciami związanymi z projektem, wychodząc wspólnie na późnowieczorne spacery i uczestnicząc w imprezach miejskich.

Projekt bardzo nam się podobał, dlatego chcielibyśmy powtórzyć ten miło spędzony razem czas. Uważamy, że wszyscy bardzo się ze sobą zżyliśmy. Połączyła nas wspólna pasja do fotografii i chęć poznania innej kultury.

Nasz projekt się nie skończył: z naszymi partnerami utrzymujemy nadal kontakty, wkrótce zorganizujemy wystawę w galerii szkolnej, przygotowujemy się także do wyjazdu we wrześniu 2012 r. do Berlina oraz kontynuujemy prace nad projektem związanym z Cmentarzami Żydowskimi.

red. uczestnicy projektu

 

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego
Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery