Life Skills

Program „Life Skills – trening kompetencji społecznych” realizowany był w naszej szkole we współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży i dzięki wsparciu JP Morgan Chase Foundation. W programie uczestniczyły 3 grupy uczniów z Technikum Fototechnicznego w okresie od marca do grudnia 2013 r. Jego celem było rozwinięcie wśród młodzieży umiejętności społecznych, które w dalszej perspektywie zwiększą możliwości na znalezienie miejsca na rynku pracy, a także wpłyną pozytywnie na jakość relacji z innymi ludźmi.

Program składał się z dwóch części. Pierwsza z nich obejmowała cykl 25 lekcji prowadzonych przez nauczycieli: p. Dorotę Okoń, p. Seweryna Sołtysa i p. Angelikę Kowalską, podczas których uczniowie szkoleni byli w trzech obszarach tzw. umiejętności życiowych.

Drugą część stanowiła realizacja projektów społecznych, które w całości były stworzone – zaplanowane i realizowane, przez samych uczniów.
Poniżej znajduje się krótki opis jednego z projektów realizowanego przez uczniów klasy 3Tm.

Projekt społeczny warsztatów fotograficznych w ramach programu „Life Skills – trening kompetencji społecznych” w MOW Nr 2

Uczennice Paulina Bartosińska, Dominika Capiga, Kinga Filipowicz, Karolina Kucińska i Elżbieta Budzińska zrealizowały swój autorski projekt Poznanie siebie i otoczenia przez fotografię w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Nr 2 w Warszawie. W ramach, którego zorganizowały cykl warsztatów fotograficznych połączonych zajęciami plastycznymi i nauką wizażu, którą prowadziła zaproszona przez nie wizażystka Anny Donica. Zdjęcia z warsztatów można obejrzeć na stronie ośrodka.

Zwieńczeniem programu była gala finałowa, która odbyła się 11 lutego 2014 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego, podczas której na ręce przedstawicieli uczniów i nauczycieli prowadzących zajęcia zostały wręczone certyfikaty.

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego
Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery