Projekt Ukryta Samotność

W ramach projektu społecznego  Ukryta Samotność uczennica naszej szkoły – Agata Walencik – wraz z grupą uczniów i opiekunem Beatą Skipirzepską otrzymała grant na jego realizację ze Stowarzyszenia Youth Human Impact. Celem projektu jest uświadomienie społeczeństwa na temat samotności, którą w haśle: “Świadomi samotności, nieświadomi problemu” chcemy przedstawić jako grafikę, obraz statyczny i dynamiczny.

Nasza grupa rozpoczęła pracę nad projektem już w trakcie wakacji, a jej rezultaty będziemy mogli zobaczyć w listopadzie. Główna część naszych działań to stworzenie filmu podejmującego temat ukrytej samotności oraz nawiązujące do niego materiały promocyjne.

Jednym z aspektów naszego projektu jest konkurs fotograficzny ,,Samotność XXI wieku”, do udziału w którym pragniemy zachęcić nasze koleżanki i kolegów. Konkurs o zasięgu lokalnym jest skierowany do uczniów szkół fotograficznych, a patronem konkursu jest firma Canon. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody, które będą mogli wykorzystać przy fotograficznych działaniach. Szczegółowe informacje znajdą w ulotce informacyjnej.

Drugą propozycją jest ogólnopolski konkurs graficzny ,,Samotność XXI wieku’’, który chcemy ogłosić wśród szkół i placówek na terenie naszego kraju. Grafiki mają nawiązywać do głównej tematyki naszej akcji “Świadomi samotności, nieświadomi problemu”. Nagrody w konkursie zostaną zakupione ze środków pozyskanych w grancie. Aby zachęcić do wzięcia udziału w konkursie, przygotujemy materiał informujący o tym zjawisku.

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego