Projekt w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych

W grudniu grupa siedmiorga uczniów z klasy 2Td wraz z nauczycielami p. Pauliną Piasecką i p. Angeliką Kowalską wzięła udział w projekcie w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Przedsięwzięcie było realizowane we współpracy z niemiecką młodzieżą ze szkoły w Bochum. Jego celem było wykonanie zdjęć oraz przygotowanie ich prezentacji w formie filmu. Zadaniem młodych fotografów było odkrycie piękna tam, gdzie normalnie nikt by go nie szukał.


W tym celu uczniowie pod opieką nauczycieli udali się na warszawską Pragę, gdzie zorganizowali sesję fotograficzną.
Najlepsze zdjęcia  poddano obróbce w programie Photoshop.
Kolejnym etapem było przygotowanie filmu z prezentacją wybranych prac oraz wypowiedziami ich autorów w języku angielskim. W nagraniu filmu grupę projektową wsparł nauczyciel montażu filmów i dźwięku oraz uczniowie: Kuba Skirmuntt i Janek Korczak.
Gotowy film został umieszczony na dysku Dropbox, skąd pobrała go partnerska szkoła z Niemiec.
Z kolei polska grupa projektowa obejrzała film zamieszczony przez naszych partnerów. Uczniowie uważnie przyjrzeli się pracom swoich niemieckich kolegów i wybrali zdjęcia, które w ich odczuciu miały największe walory artystyczne.
Wkrótce planowana jest konferencja video, w trakcie której uczestnicy projektu będą mogli bezpośrednio porozmawiać z młodzieżą z Niemiec.

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego