Święto na Spokojnej

Zawsze kiedy przychodzą goście, atmosfera robi się miła i czuje się wokół życzliwość. Tak było 11 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Fototechnicznych przy ul. Spokojnej. Warszawa, nasze miasto, królowała tego dnia na szkolnej scenie. O Warszawie śpiewano piosenki i recytowano wiersze. Za fotografie Warszawy nagradzano warszawskich gimnazjalistów uczestniczących w XII już edycji konkursu, którego celem jest  ukazanie uroków i historii miasta. Tegoroczny jego tytuł to: „Jest Warszawa! Po prostu jest! 70 lat po…”.

Jury konkursowe wyłoniło spośród prawie 90 uczestników zwycięzców. Są nimi:

I miejsce – Patrycja Marciniak z Gimnazjum Nr 48 im. Jana Pawła II,

II miejsce – Julia Pyszkowska z Gimnazjum im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Ożarowie Mazowieckim i Natalia Krygrowska z Gimnazjum nr 81 im prof. Witolda Doroszewskiego.

Wyróżnienia:

  1. Aleksandra Forencewicz z Gimnazjum Nr 47 z Oddziałami      Dwujęzycznymi im. Marszałka Józefa Piłsudskiego,
  2. Emilia Rybusińska i Aleksandra      Kądziela z Gimnazjum Nr 81 im. Prof. Witolda Doroszewskiego,
  3. Gimnazjum nr 78 im.      Powstańców Wielkopolskich za aktywne promowanie wśród uczniów      sztuki fotograficznej.

Nagrody wręczali, czyniąc zaszczyt gospodarzom, laureatom i ich opiekunom, Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Wola Pan Paweł Pawlak, Burmistrz Dzielnicy Wola

Pani Urszula Kierzkowska i Z-ca Burmistrza Pani Grażyna Orzechowska-Mikulska.

Sprawowali oni w imieniu Rady i Zarządu Dzielnicy honorowy patronat nad konkursem, dofinansowując także przyznane nagrody. Goście szkoły przy ul. Spokojnej z niekłamanym zainteresowaniem obejrzeli wystawę nagrodzonych fotografii i pogratulowali młodym zwycięzcom. Propozycja Pani Burmistrz, by wystawa została zaprezentowana w sali sesji Rady w siedzibie Urzędu Dzielnicy, sprawiła radość uczestnikom i podniosła rangę organizowanego przez Zespół Szkół Fototechnicznych konkursu. 

 

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego
Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery