Ślubowanie klas pierwszych

16 października 2012, zgodnie ze szkolną tradycją odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Część oficjalna obejmowała złożenie uroczystej przysięgi na sztandar Zespołu Szkół Fototechnicznych, co uczynili przedstawiciele wszystkich pierwszoklasistów, oraz przemówienie Pani Dyrektor Grażyny Dobrzyńskiej- Klepacz. Pani Dyrektor podkreśliła wagę składanego przyrzeczenia, odwołując się do wieloletnich i pięknych tradycji szkoły. Wyraziła również nadzieję, że nowi uczniowie będą godnie ją reprezentować, a sam moment ślubowania zapamiętają jako symboliczne włączenie się do społeczności  ZSF.Część artystyczną  otworzył występ iluzjonisty, pana Stefana Poźniaka, wiceprezesa  Krajowego Klubu Iluzjonistów, który zaprezentował uczniom, nauczycielom i dyrekcji naszej szkoły kilka niezwykłych sztuczek. Swoją prezentację okrasił dowcipnymi i ciekawymi anegdotami z własnych doświadczeń zawodowych. Pomocnicy, których Pan Stefan wybierał i zapraszał na scenę osobiście mogli się przekonać o jego niezwykłych umiejętnościach. Artysta szczegółowo omawiał każdy z tricków, wyjaśniał , w jaki sposób ulegliśmy złudzeniu. Największe zainteresowanie wzbudziły sztuczki karciane, przecinanie sznurka, który wciąż pozostawał cały i tricki z prawdziwymi banknotami. Pokaz z pewnością była miłą niespodzianką i na długo pozostanie w pamięci uczniów ZSF.

W dalszej części uczniowie klas drugich przygotowali kilka konkurencji, w trakcie których nowi uczniowie ZSF mogli się zaprezentować  całej szkolnej społeczności. Warto wyróżnić dowcipne prezentacje klas 1ta i 1tc. Klasa 1tm, zainspirowana przez swoją wychowawczynię, p. Magdalenę Drobnik, dała brawurowy pokaz tańca grupowego w stylu country. Ciekawie przedstawiła się także klasa 1td, która przygotowała pomysłowo zmontowany niemy filmik na swój temat.

Uczniowie zaprezentowali również swoje talenty wokalne w  konkurencji „Karaoke”, mierząc się z polskimi przebojami z lat 80- tych, czyli z czasów, kiedy nie było ich jeszcze  na świecieJ Wspomniane utwory były jednak  doskonale znane klasowym solistom i zespołom wokalnym.
Jury nie potrafiło zdecydować, która z klas szczególnie zaciekawiła, wzruszyła bądź rozbawiła publiczność swoją prezentacją, dlatego aż trzy klasy zasłużyły jego zdaniem na zwycięstwo. A były to klasy: 1td, 1tm, 1tc. W nagrodę na zwycięzców czekał „tydzień bez jedynki” , a  na wszystkich pierwszoklasistów koszulki z celuloidową Syrenką- logo naszej szkołyJ

Na zakończenie uroczystości  wystąpiła grupa teatralna Pani prof. Joanny Rogowskiej w etiudzie kabaretowej zatytułowanej: „ Melodramat- krótka historia pewnej miłości- rzecz z literatury”. Pokaz  debiutujących młodych aktorów można uznać za udany, rozbawiona publiczność nagrodziła ich grę gromkimi brawami. Zapraszamy wszystkie nieodkryte talenty aktorskie, kabaretowe i muzyczne do udziału w kolejnych spektaklach grupy teatralnej ZSF.

Red. Joanna Rogowska

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego
Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery