Spotkanie uczestników projektu Comenius

W dniach 2-8 grudnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli szkół partnerskich z Niemiec, Holandii i Turcji, z którymi realizujemy projekt Comenius pt. „A Young Portrait of Europe”. Program wizyty przewidywał liczne aktywności, w których brali udział także uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Fototechnicznych.

Wspólne działania rozpoczęliśmy od warsztatów interpersonalnych, których celem było wzajemne poznanie się i integracja uczestniczących w projekcie uczniów i nauczycieli. Dzięki przygotowanym prezentacjom i wypowiedziom przedstawicieli poszczególnych krajów poznaliśmy także specyfikę kształcenia w placówkach naszych partnerów. Uczniowie ze Spokojnej zaprezentowali pokaz dotyczący Polski i naszej szkoły, po obejrzeniu którego goście zwiedzili cały obiekt oraz wysłuchali koncertu w wykonaniu szkolnego chóru MUZA.

Program spotkania przewidywał także warsztaty z zakresu fotografii portretowej i samodzielną pracę w studio. Wykonane w trakcie zajęć zdjęcia oraz wywiady przeprowadzone z uczestnikami na temat ich zainteresowań i pasji, posłużyły do stworzenia portretu młodzieży z krajów europejskich – „My European face”.

Uczestnicy spotkania zaangażowali się również  w realizację projektu „Młodzieżowa moda” . Wielką pomocą w realizacji tego zadania okazały się  profesjonalne makijaże wykonane przez wizażystki i fryzjerki z zaprzyjaźnionej szkoły. Wszyscy uczestnicy sesji zaprezentowali  tego dnia wyjątkowo eleganckie stroje. Spośród wszystkich zdjęć  wspólnie wybraliśmy najpiękniejsze – znajdą się one w specjalnie przygotowanej prezentacji poświęconej modzie europejskiej

Wiele miejsca poświęciliśmy także spotkaniom interkulturowym, podczas których porównywaliśmy różne aspekty życia w krajach partnerskich. Pochwaliliśmy się wykonanymi przez nas publikacjami o regionach, dyskutowaliśmy o rytuałach związanych z przyjmowaniem gości, obchodach świąt oraz typowych potrawach pochodzących z naszych krajów Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyły się również tematyczne spacery po mieście, będące okazją do kolejnych obserwacji i wymiany poglądów.

To międzynarodowe spotkanie było dla nas niezapomnianym przeżyciem. Zachęciło nas do dalszej pracy w projekcie, pogłębienia zawartych z partnerami przyjaźni oraz doskonalenia umiejętności językowych.

 

Szczegółowe informacje o przebiegu spotkania znajdziecie w Dzienniku projektu Comenius.

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego
Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery