Spotkanie z ciekawym człowiekiem

Dnia 19 listopada klasa  II TAN miała przyjemność spotkać się ze znanym polskim reżyserem, panem Marcinem Ziębińskim. Przez dwie godziny uczniowie mogli poznać jego drogę do świata filmu, oraz dowiedzieć się, jak sami mogliby w ten świat wejść.

Przez pierwszą godzinę p. Ziębiński opowiadał o swoich doświadczeniach, które nie zawsze były kolorowe. Swoją przygodę z reżyserią zaczął wcześnie – w wieku 12 lat. To wtedy znalazł kamerę w szafie mamy i zaczął kręcić pierwsze amatorskie filmy. Trzy lata później podjął się nagrania krótkometrażowego filmu. Pomimo krytyki osób trzecich i ich zapewnień, że film nie osiągnie sukcesu, młody Ziębiński nagrał film, który zdobył nagrody na ponad 20 festiwalach krajowych i zagranicznych.

Reżyser opowiedział również o swoich czasach studenckich w łódzkiej Szkole Filmowej oraz o nagraniu pierwszego filmu pełnometrażowego w koprodukcji polsko-francuskiej. Uczniowie mogli dowiedzieć się również o kręceniu filmów reklamowych i seriali, którymi aktualnie zajmuje się reżyser.
Druga część spotkania poświęcona była na dialog między klasą, a reżyserem. Pan Ziębiński był otwarty na pytania uczniów. Mogli oni zdobyć odpowiedź na nurtujące ich pytania, np. jak rozpocząć pracę na planie filmowym oraz gdzie szukać pomocy przy realizacji własnego filmu. Padały też pytania spoza branży filmowej, m. in. jak radzić sobie z hejtem i co robić gdy nawet bliscy w nas nie wierzą.

Pan Marcin Ziębiński uświadomił uczniom, że młody wiek oraz brak profesjonalnych warunków nie stoją na przeszkodzie, by osiągnąć ogólnoświatowy sukces. Ponadto przekazał klasie najważniejszą wartość, która potrzebna jest w branży filmowej oraz fotograficznej. Jest nią wytrwałość w dążeniu do osiągania własnych celów oraz spełnianiu marzeń. Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze spotkać z panem Ziębińskim. Może któryś z uczniów spotka się z nim kiedyś na planie filmowym. 

Klaudia Piwek klasa 2 Tan

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego