Teraz wiem, co jem

25 lutego rozpoczął się w naszej szkole tydzień „Teraz wiem co jem”. Akcję zorganizowała uczennica klasy 1 Can Agata Walencik, z pomocą kolegów i koleżanek z klasy, w ramach mazowieckiego etapu Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. 

Podczas zdrowego tygodnia w szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez panią Agnieszkę z fundacji Szczęśliwi bez cukru. Misją Fundacji – ruchu społecznościowego – jest inspirowanie do zmiany nawyków żywieniowych oraz poszerzanie świadomości dotyczącej szkodliwego wpływu cukru na zdrowie i jakość życia człowieka poprzez edukację i wsparcie eksperckie. Uczniowie wzięli też udział w wykładzie prowadzonym przez przedstawicieli restauracji Soup culture. Jest to wyjątkowa sieć zupiarni, która promuje zdrowe i odpowiedzialne żywienie w formie fast food. Jej wizytówka, to unikalny w skali światowej sposób serwowania zupy – jadalne, chlebowe kubki.

W „tłusty czwartek” promowano hasło Jabłko zamiast pączka. Organizatorka rozdawała jabłka. Tego dnia można było także kupić pyszne koktajle przygotowane przez wolontariuszki.

W piątek został rozstrzygnięty konkurs plastyczny o tematyce prozdrowotnej organizowany przez p. Grażynę Jezierską. Uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami sfinansowanymi przez Radę Rodziców.

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego