TOLERANCJA – przedstawienie teatralne

W dniu 21.01.2003r. młodzież klas I technikum obejrzała przedstawienie teatru raprodycznego pt. “Tolerancja”. Bohaterowie przedstawienia : dwaj bracia w krótkiej scenie ukazującej jeden z codziennych, szarych dni, opowiadają swoje życie.

Starszy brat – “głowa domu” zarabia na życie i opiekuje się młodszym, który na skutek wypadku (w którym giną rodzice i jego narzeczona ) choruje psychicznie.
W sercu starszego brata jest żal do młodszego, gdyż to według niego – jego zachcianka, by oglądać paradę żołnierzy, opóŸniła powrót do domu, co stało się przyczyną wypadku i śmierci ukochanych osób. Pod koniec dnia mimo zapewnień o miłości starszy brat podaje młodszemu tabletki usypiające ( więcej niż zwykle ), czy młodszy brat się obudzi?

To pytanie do was…

Tolerancja – to przede wszystkim wyraz osobistej postawy określającej relacje międzyludzkie. Jej podstawą jest głęboki szacunek wobec innych ludzi, stąd płynie chęć, zrozumienie drugiego człowieka. Taka postawa opiera się na przekonaniu o powszechnej równości wszystkich ludzi. Stąd płynie chęć, zrozumienia drugiego człowieka. Oparta na miłości nie potępia, nie wydaje sądu, a tym bardziej nie wydaje wyroku. Zewnętrzne objawy kurtuazji ( opieka nad bratem 0 za którymi kryje się żal, pogarda dla innych nie mają nic wspólnego z tolerancją, a wręcz przeciwnie odkrywają słabość człowieka uciekającego przed odpowiedzialnością ( podanie tabletek ).

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego
Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery