Tydzień Nauk Ścisłych 2017

W dniach 24-29 kwietnia 2017 r. w ramach Tygodnia Nauk Ścisłych uczniowie ZSF mięli okazję uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach i warsztatach. O licznych wydarzeniach informowały plakaty okolicznościowe, zapowiadające aktywności związane z dniem matematyki, fizyki, geografii, chemii i biologii.

W ramach Dnia Fizyki (w poniedziałek 24 kwietnia) w klasach pierwszych technikum i szkoły zasadniczej przedstawiane były prezentacje multimedialne na temat: “Wybitni polscy fizycy”. Uczniowie brali również udział w grach, konkursach i quizach fizycznych.

W środę podczas Dnia Matematyki szkolne korytarze zapełniły się krzyżówkami i rebusami matematycznymi. Tego dnia uczniowie zarówno podczas lekcji matematyki, jak i na przerwach, mogli uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach, quizach i zabawach matematycznych.

W czwartek 28 kwietnia – Dzień Chemii – grupa uczniów uczestniczyła w warsztatach „Chemia do kuchni”. Tematem zajęć były  ciekawe eksperymenty, które można przeprowadzić wykorzystując substancje chemiczne, których na co dzień używamy w naszych domach, takie jak: soda oczyszczona, ocet, płyn do mycia naczyń, żelki, saletra potasowa, środek do udrażniania rur, folia aluminiowa i sok z czerwonej kapusty.

Dzień Biologii (29 kwietnia, piątek) przeniósł uczniów ZSF w świat ptasich odgłosów, kiedy to mieli oni okazję spróbować swoich sił w odgadywaniu ptasich głosów.

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego