Udział w debacie w siedzibie NSZZ Solidarność

14 lutego uczniowie ZSF wyruszyli do siedziby NSZZ Solidarność, by wziąć udział w debacie „Młodzi ludzie na rynku pracy w  Unii Europejskiej w dobie przemian”. Dyskusja współorganizowana została przez Confrontations Europe  a udział, oprócz reprezentantów warszawskich szkół, wzięło w niej ok. 20 młodych osób z różnych państw Europejskich.

Zagraniczni goście, którzy uczą się, nabywają umiejętności i kwalifikacje zawodowe, podróżują po Europie, by wymienić się doświadczeniami i dyskutować na tematy związane z rynkiem pracy, przyszłością Europy i przyszłością młodych ludzi w UE. Warszawa i spotkanie z naszymi uczniami było ich pierwszym przystankiem w podróży.

Uczniowie ZSF aktywnie pracowali w grupach. Później podsumowywali efekty swojej pracy na forum. Tworzyli m.in. wizję sytuacji na rynku pracy, jaką chcieliby kiedyś zastać, dzielili się opiniami i pomysłami. Atmosfera służyła wymianie poglądów, nawiązywaniu nowych znajomości oraz ćwiczeniu języka angielskiego. Za szczególnie cenne uczniowie uznali spotkanie ze specjalistami (m.in. z przedstawicielem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej), podczas którego przedstawili swoje pomysły  i rozwiązania, a te będą miały szansę zostać zrealizowane w przyszłości.

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego