WARSZTATY KAWOTYPII

Dnia 18 kwietnia 2011r. w Zespole Szkól Fototechnicznych odbyły się warsztaty “Kawotypii” poprowadzone przez Jakuba Jarońskiego i Włodzimierza Kierusa. Celem warsztatów jest propagowanie fotografii tradycyjnej czyli takiej gdzie obraz powstaje na drodze fotochemicznej.

Poprzez nowoczesne podejście do tematu, zabawę z taką fotografią i bardziej poważne formy dążymy by zaszczepić ideę tworzenia manualnej fotografii wśród młodych ludzi, którzy dorastali już w epoce cyfrowej fotografii jak i tych, którzy zetknęli się już z tradycyjną fotografią i chcą poszerzyć sobie warsztat twórczy. Prezentowaną technikę można wykonać za pomocą łatwo dostępnych materiałów. Mamy nadzieję, że poznanie tych technik stanie się inspiracją do przyszłej kreacji artystycznej i tworzenia rękodzieła.

W pierwszej części warsztatów (teoretyczno-praktycznej) uczniowie na bazie produktów dostępnych w sklepie spożywczym sporządzali roztwory do obróbki czarno-białych materiałów pozytywowych. W części drugiej poprzez samodzielne wykonywanie luksografii uczestnicy mieli okazję sprawdzić działanie tych nietypowych mikstur.

W warsztatach udział wzięli uczniowie klas drugich szkoły policealnej i technikum.

Fot.Mikołaj Figura kl.II.PF

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego
Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery