Warsztaty samorządowe

W roku szkolnym 2012/2013 odbywały się w naszej szkole Warsztaty Samorządowe przeznaczone dla uczniów klas drugich Technikum. Uczestniczyły w nich klasy 2 Tb i 2 Tm. Zajęcia trwały 6 godzin lekcyjnych i dotyczyły struktury i zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego w stolicy. Prowadzone były przez edukatorów z Wydziału Edukacji Urzędu Dzielnicy Wola  i realizowane w ramach programu “Nastolatek w samorządzie”.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również w zajęciach (tzw. lekcjach czwartkowych) w Urzędzie Dzielnicy Wola, prowadzonych dla młodzieży ponadgimnazjalnych szkół wolskich, w czasie których zostali poinformowani o działalności Urzędu. W sali konferencyjnej została przedstawiona prezentacja dotycząca organizacji i kompetencji samorządu w stolicy.

Uczniowie uczestniczyli również w konkursie dotyczącym wiedzy o dzielnicy Wola. Najlepsi otrzymali okolicznościowe upominki – książki i kalendarze. Zostali przyjęci również przez Panią Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, która zapoznała ich z zakresem działalności jej urzędu.

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego
Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery