Warsztaty z firmą Canon

W dniu 23 stycznia powitaliśmy w szkole pana Roberta Woźniaka z firmy Canon oraz panów Andrzeja Grudnia i Łukasza Sakowskiego – przedstawicieli firmy Fotoforma. Poprowadzili oni warsztaty fotograficzne przybliżające uczniom klasy I CAN technologię wykonywania zdjęć przy pomocy nowej generacji aparatów fotograficznych tzw. bezlusterkowców.

Spotkanie rozpoczęła opowieść o historii firmy Canon i jej przełomowych technologiach. W dalszej części szkolenia pan Andrzej Grudzień przedstawił uczniom swój projekt pt. „Przewidoczni”, który jest autorską próbą zmierzenia się z teorią chaosu za pomocą aparatu fotograficznego. Główna część warsztatów związana była z poznaniem w teorii i praktyce nowej kamery Canon EOS R. Po prezentacji prowadzonej przez pana Roberta Woźniaka dotyczącej jej parametrów i zalet, uczniowie przystąpili do testowania możliwości tego aparatu. Pod kierunkiem prowadzących warsztaty oraz nauczycieli ZSF wykonywali przy jego pomocy zdjęcia, fotografując zaaranżowaną scenkę występu muzycznego.

Szkolenie zorganizowane przez firmę Canon spotkało się jak zwykle z wyjątkowo dużym zainteresowaniem młodzieży i obecnych na sali nauczycieli. Jego uczestnicy pogłębili swoją wiedzę zawodową, poznali osobowości ze świata fotografii oraz nabyli umiejętność obsługi najnowszego sprzętu fotograficznego.

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego