Warsztaty zawodowe w Berlinie – 2009

W dniach 27.04- 2.05 pięcioosobowa grupa uczniów pod przewodnictwem p. Anny Chwedyny wyjechała na warsztaty fotograficzne do Berlina. Organizatorem był związek fotografów FOCON Internetional. Tematem przewodnim projektu była fotografia mody w plenerze z udziałem profesjonalnych modelek, wizażystek i stylistów. Podczas sesji fotograficznej wykorzystywane były kreacje przedstawiające najnowsze trendy w modzie. Praca odbywała się w międzynarodowych grupach (polsko-austryjacko-niemieckich) pod kierunkiem doświadczonych nauczycieli fotografii z Niemiec- państwa Schumanów.

Warsztaty odbywały się w trzech etapach. Pierwszym było fotografowanie mody w zabytkowych dzielnicach Berlina oraz w muzeum lotnictwa Luftwaffe. Następnie spotkaliśmy się w studio gdzie obejrzeliśmy i oceniliśmy prace wszystkich uczestników, z których to zostały wybrane najlepsze zdjęcia. Podczas wyboru najlepszych prac uwagę zwracano na najczęściej powtarzane błędy, takie jak: niewłaściwa kompozycja, przewaga tła nad modelką, skupianie się nad wizualną atrakcyjnością zdjęcia zamiast ukazanie mody, nieodpowiednie ustawienie modelki oraz niewystarczające oświetlenie. Poziom prac wszystkich uczestników był bardzo wyrównany. Trzecim etapem było skonfrontowanie naszych umiejętności z pracami najwybitniejszego Niemieckiego fotografa mody Helmuta Newtona.

Pomiędzy zajęciami z fotografii mieliśmy okazję poznać najważniejsze miejsca w Berlinie i Poczdamie. Nasze wrażenia z wyjazdu są bardzo pozytywne. Dzięki tym zajęciom mogliśmy udoskonalić swój warsztat i zdobyć nowe doświadczenie w pracy międzynarodowej. Cieszymy się, że mieliśmy możliwość rozwijać swoją pasję a także poznać interesujących ludzi z całej europy. Reasumując warsztaty przebiegły w owocnej i przyjacielskiej atmosferze.

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego