Wizyta uczniów szkoły partnerskiej z Bochum

logo_pnwm_miniatura

Już po raz drugi w tym roku szkolnym gościliśmy w naszej palcówce uczniów
z Niemiec. Tym razem byli to przedstawiciele Walter-Gropius-Berufskolleg z Bochum,
z którymi realizowaliśmy projekt pt. „W drodze na szczyt”. Wizyta odbyła się w dniach 7-13 lutego, a całe spotkanie zostało dofinansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Jak zwykle program wizyty był bardzo urozmaicony. Spotkanie rozpoczęło się oczywiście od treningu adaptacyjno-integracyjnego, który pozwolił na poznanie wszystkich uczestników projektu. Zaprezentowano także obie szkoły oraz specyfikę kształcenia zawodowego w obu krajach. W celu ułatwienia komunikacji przeprowadzono również zajęcia językowe, podczas których uczniowie uczyli się w języku partnera zwrotów grzecznościowych i przydatnych młodym ludziom wyrażeń. Nie zabrakło także łamańców językowych, co sprawiło, że wszyscy doskonale się bawili. Najważniejszymi elementami projektu były jednak warsztaty z zakresu fotografii reklamowej, „malowania” światłem oraz cyjanotypii i luksografii, a także sesje fotograficzne w przestrzeni miejskiej, poświęcone utrwalaniu za pomocą aparatu wież i wierzchołków budowli warszawskich. Wykonane zdjęcia będą zamieszczone w specjalnej broszurze, którą uczniowie stworzą w trakcie rewizyty w Bochum.

Program pobytu gości uzupełniały wspólne spacery po mieście, zwiedzanie muzeów, galerii i znanych warszawskich obiektów (Zamek Królewski, Muzeum Narodowe, Pałac Kultury i Nauki, parki w Łazienkach i Wilanowie, Fotoplastikon, Galeria ZPAF) oraz wieczorne spotkania w małych polsko-niemieckich grupach.

Każda aktywność stanowiła świetną okazję do zacieśnienia znajomości i zawarcia prawdziwych przyjaźni. I właśnie nawiązanie doskonałych relacji z grupą partnera okazało się dla wszystkich uczestników najważniejszą wartością projektu.

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego