Wizyta w Bochum

W dniach 23-27 września 11 uczniów i 3 nauczycieli ZSF odwiedziło szkołę partnerską w Bochum (Niemcy). Wizyta zorganizowana została w ramach programu Comenius, który realizujemy wspólnie z partnerami z Niemiec, Holandii i Turcji. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele szkoły fotograficznej z Holandii.

Gospodarze przygotowali bardzo bogaty program pobytu. Po oficjalnym powitaniu przeprowadzili zajęcia integracyjne, które pozwoliły nam – uczestnikom projektu, lepiej się poznać. Zwiedziliśmy szkołę partnerską i dyskutowaliśmy o systemie kształcenia zawodowego w Niemczech. W trakcie warsztatów dotyczących roli kobiet w krajach Unii Europejskiej wykonaliśmy plakaty przedstawiające uznane europejskie autorytety z dziedziny nauki, polityki i spraw społecznych. Rangę wizyty podniosło znacząco nasze oficjalne spotkanie w ratuszu miejskim z Burmistrzem Bochum Panią Ottilie Scholz. W ramach spotkania zwiedziliśmy także kopalnię-muzeum Zollverein w Essen. Wizyta w tym muzeum stała się okazją do poznania korzeni kulturowych regionu Ruhrgebiet. Gospodarze zaplanowali również interesujące warsztaty fotograficzne. Nasze zadanie polegało na odtworzeniu za pomocą fotografii obrazów znanych mistrzów malarstwa. Otrzymaliśmy do dyspozycji  stroje historyczne, modelom wykonywaliśmy odpowiedni makijaż, a następnie realizowaliśmy sesje zdjęciowe w studiu. Wiele czasu spędziliśmy przy komputerach, zajmując się cyfrową obróbką wykonanych przez nas zdjęć. Mieliśmy także okazję pochwalić się przygotowanymi przez naszą szkołę prezentacjami: „My sociale roles”, „Woman in art”, „Female role models” i „Our roots”. Obejrzeliśmy również prezentacje szkół partnerskich.

Dzięki spotkaniu mogliśmy lepiej poznać mieszkańców krajów partnerskich i ich dorobek kulturowy, pogłębić naszą wiedzę i umiejętności zawodowe, a także nawiązać interesujące przyjaźnie.

Więcej informacji o spotkaniu zamieszczamy na stronie programu Comenius. Zapraszamy do lektury.

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego