WŁODZIMIERZ KRZEMIŃSKI FOTOGRAFIE 1981 – 2011 – wystawa nauczyciela ZSF

WŁODZIMIERZ KRZEMIŃSKI FOTOGRAFIE 1981 – 2011 to tytuł wystawy fotografii Włodzimierza Krzemińskiego z 30 lat jego twórczości, której wernisaż odbył się 30.05 2011 r w Starej Galerii ZPAF. Na wystawie można zobaczyć fotografie z cyklu “Spektakle” należące do nurtu fotografii miejskiej (“street photo”), z której Włodzimierz Krzemiński jest, obok fotografii reportażowej najbardziej znany oraz cykl pt “Dialog” będący refleksją autora na temat fotografii zamieszczanych i komentowanych w galeriach internetowych. Wystawa, składa się z 60 zdjęć i jest największą dotychczasową prezentacją prac Włodzimierza Krzemińskiego w Warszawie.

Włodzimierz Krzemiński, ur. w 1953 r. w Warszawie. Zaczął fotografować dzięki Andrzejowi Żmudzie, koledze z wojska. Aktywnie działał w Warszawskim Towarzystwie Fotograficznym, pracował także w Zamku Królewskim jako fotograf. Członek ZPAF od 1987 roku. Brał udział w licznych wystawach, m.in.: Droga i jej ludzie – Galeria FF, Military Style – Mała Galeria Obok ZPAF, Fotografia Wyobraźni, Stara Galeria ZPAF, Visioni & Sensazioni – Instytut Polski w Rzymie, Gdzie jesteśmy? – Stara Galeria ZPAF, 16 fotografii – wystawa w ramach festiwalu Miesiąca Fotografii w Krakowie (2006).

Wykładowca fotografii w Studium Fotografii ZPAF, w Europejskiej Akademii Fotografii oraz w Zespole Szkół Fototechnicznych w Warszawie.

Źródło: katalog towarzyszący wystawie

 

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego
Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery