2000/2001

Wystawa prac dyplomowych w KODAKU

W tym roku po raz pierwszy firma Kodak zorganizowała wystawę prac dyplomowych naszych absolwentów. Wystawa miała miejsce w Profesjonalnym Laboratorium usługowym Kodaka mieszczącym się przy ulicy Wolskiej. Komisja złożona z przedstawicieli firmy Kodak jeszcze raz (już po obronie) poddała prace krytycznej ocenie i wyróżniła 10 prac absolwentów wszystkich typów szkół Zespołu Szkół Fototechnicznych.

    Autorzy prac

  • Całka Wioletta
  • Dziduch Marian
  • Gontarczyk Małgorzata
  • Obrycki Dariusz
  • Wojciech

 

 

Studniówka

Studniówka miała jak zwykle bardzo uroczystą inugurację. Młodzież bawiłą się w restauracji INTRACO.

Pani Dyrektor Małgorzata Olechowicz życzyła swoim wychowankom wspaniałej zabawy i tego żeby w tańcu wykrzesali z siebie tyle energii, by aż do matury starczyło. I ….starczyło!

 

Wystawa i happening “Między życiem a śmiercią”

 

22.III.2001. Daniel Ratz (poeta, malarz) w Galerii “Niespokojnej”, w scenografii z wystawy “Między życiem a śmiercią” zaprezentował młodzieży w ramach “Międzykulturowych spotkań” swoją poezję.

 

Wycieczka “Masyw Śnieżnika”

W dniach 17.04-21.04 klasa IV tf pojechała na wycieczkę po Ziemi Kłodzkiej.

Program wycieczki był bardzo bogaty. Zwiedzaliśmy Bardo Śląskie, Międzygórze, Ogród Bajek i Kłodzko. Wspięliśmy się na szczyt Śnieżnika i Góry Czarnej. Maruderów nie brakowało zwłaszcza, że nasz przewodnik twierdził: “do celu tylko rzut beretem…….. platynowym z napędem atomowym”.

 

Dla mieszczuchów był to nie lada wyczyn, a najwytrwalsi z nas zdobyli popularną Górską Odznakę Turystyczną PTTK.

 

 

 

 

Pożegnanie absolwentów

 

Tegorocznych absolwentów pożegnaliśmy już 1 czerwca. Uroczystość odbyła się w sali projekcyjnej. Pan Dyrektor wręczył absolwentom świadectwa, nagrody, wyróżnienia i pamiątkowe znaczki szkoły. 

 

 

Plener malarski “Tyle światów ile nas”

1 czerwca 2001 roku odbył sie plener malarski pod przewodnictwem pani Grażyny Jezierskiej.

Młodzież, która wyraziłą chęć udziału w plenerze wykonywała pracę trematyczną farbami akrylowymi w formacie 70×100 cm. I trzeba przyznać, że zaangażowanie twórcze było ogromne.

Pod koniec pleneru nastapiła próba połączenia obrazów – stworzenie “Łańcucha światów”.

 

 

 

Puchar dla Przemka Niedźwieckiego

W czerwcu 2001 roku Przemysław Niedżwiecki otrzymał nagrodę za zestaw fotografii w IV Przeglądzie Szkolnych Inicjatyw “Wiek XX – co powiesz o nim” zorganizowanym przez Dzielnicowy Dom Kultury Nauczyciela w Warszawie. 

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego
Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery