2002/2003

STUDNIÓWKA 2003

Przygotowania Jeśli ktoś myśli, że nauka tańca jakim jest polonez jest prosta, może od razu porzucić swe złudne myśli i nadzieje. Prosta sylwetka, charakterystyczny, równy krok, odpowiednie spojrzenie i gracja, która sprawia, że staje się on tańcem dostojnym i wyjątkowym, wcale nie jest tak prosta do opanowania, jak się niektórym wydaje. Trudno zliczyć ile razy […]

TOLERANCJA – przedstawienie teatralne

W dniu 21.01.2003r. młodzież klas I technikum obejrzała przedstawienie teatru raprodycznego pt. “Tolerancja”. Bohaterowie przedstawienia : dwaj bracia w krótkiej scenie ukazującej jeden z codziennych, szarych dni, opowiadają swoje życie.

WERNISAŻ

15.01,2003 r. w Bielańskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poplenerowej “Powsin i Zaborek”. Fakt ten nie byłby może wart odnotowania na stronie ZSF, gdyby nie to, iż niektórzy artyści, prezentujący tam swoje obrazy są nam doskonale znani.

WIGILIA

Tradycyjnie, jak co roku, pracownicy szkoły spotkali się przy wigilijnym opłatku. Swoją obecnością zaszczycił szkołę Proboszcz parafii pw. św. Karola Boromeusza.

JASEŁKA

W dniu 20.XII.2002r. młodzież kl.I technikum; III- klas zasadniczych wystawiła “Jasełka” wprowadzając Grono Pedagogiczne i młodzież szkolną w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Wernisaż prac dyplomowych w PROFILABIE

12 grudnia firma ProfiLab, zorganizowała wystawę najlepszych prac dyplomowych tegorocznych absolwentów. Wystawa ta odbyła się w Laboratorium ProfiLab przy ulicy Wolskiej 47. Dla naszych uczniów, wchodzących w dorosłe życie udział w wystawie to znaczące wyróżnienie oraz doskonała promocja swoich osiagnięć.

Uczniowie klasy IV TF mają zaszczyt zaprosić Państwa na wspaniałą Kartoffelsalat

Naszych gości uraczyliśmy 3 wersjami sałatki kartoflanej, którą sami przygotowaliśmy na lekcji języka niemieckiego. Początki naszej kariery kucharskiej były trudne, ale jak mówią Niemcy “Aller Anfang ist schwer”. Dostaliśmy od nauczycielki przepisy kulinarne w języku niemieckim i zadanie rozpoczęło się od tłumaczenia tekstów. Każda pomyłka mogła nas drogo kosztować, gdyż później sami musieliśmy wszystko zjeść.

ANDRZEJKI

Pierwszy raz od czterech lat, odbyły się w naszej klasie Andrzejki. Było to 27 listopada 2002 roku pańskiego w środę.Przygotowali je Marcin Nowacki i Paweł Klepaczewski.Przynieśli garnuszek, świece i klucze, a źródlana woda była pobierana ze szkoły.Muzyka też była – puszczana z discmana.W discmanie znajdowała się płyta pani profesor Beaty S…. .

RASIZM – warsztaty dla uczniów
RETROSPEKCJE profesora LIPSKIEGO
TARGI FILM-VIDEO-FOTO

W dniu 8 listopada 2002 uczniowie Technikum Fototechnicznego i słuchacze Studium Policealnego wraz z nauczycielami Teresš Lange i Mariš Drachal uczestniczyli w V Targach Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Video, Kinotechnicznego i Wyposażenia Kin odbywajšcych się w Łodzi.

FESTIWAL DIALOGU CZTERECH KULTUR ŁÓDŹ 2002

04.10.2002. Wyjazd uczniów Zespołu Szkół Fototechnicznych na wybrane spektakle oferowane w ramach Festiwalu Dialogu Czterech Kultur.

ZJAZD ABSOLWENTÓW

Nie wiadomo kiedy upłynęło 20 lat od naszej matury. Okrągła rocznica, uczczenia warta. Wpadła na to Gośka, pomysłem zaraziła Roberta, on – Śledzia i od słowa do słowa postanowilimy spotkać się uroczyście w szkole. Na szczęście Dyrektor Habas odniósł się do naszych pomysłów pozytywnie (jak za dawnych lat!) i zgodził się udostępnić lokal na tę […]

INTEGRACJA

16, 18 i 20.09.2002 na Spokojnej to dni integrowania się klas pierwszych I TA, I TB, I TC. W tym roku szkolnym nie wyjeżdżaliśmy poza Warszawę. Bawiliśmy się w szkole.

ŚLUBOWANIE

Do 13.09. nasi pierwszoklasiści mieli wystarczająco dużo czasu, żeby przestać błądzić po szkole i nauczyć się, którym korytarzem pójść, żeby trafić na odpowiednią lekcję. W piątek stali się pełnoprawnymi uczniami ZSF i mimo, że jeszcze czasem z popłochem w oczach rozglądają się wokół  pasowanie zdecydowanie dodało im pewności siebie.

HOLOGRAFIA

Dnia 16.X.2002 w Zespole Szkół Fototechnicznych odbyła sie prezentacja HOLOGRAFII LASEROWEJ. Wystawa składa się z 55-70 hologramów zawierających w swojej treści obrazy trójwymiarowe. Proponowana tematyka to: flora i fauna, portrety i popiersia znanych postaci, odwzorowane obrazy przedmiotów codziennego użytku, modele pojazdów od ciuchci do gwiezdnych wojen, kadry z filmów s/f i animowanych, architektura, oraz wiele […]

Rozpoczęcie roku szkolnego 2.09.2002

Wrześniowy poniedziałek przywitał młodzież wkraczającą w progi naszej szkoły promyczkami słońca i bezchmurnym niebem. Wyglądało optymistycznie i takie były też miny oraz nastroje pierwszaków. Trzy klasy Technikum tworzyły niezły tłumek trzy Policealne i jedna klasa Technikum po ZSZ umówione były na późniejszą godzinę wiadomo, że starsi potrzebują trochę więcej snu…

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego
Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery