2018/2019

XVII konkurs fotograficzny dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych

Zespół Szkół Fototechnicznych w Warszawie zaprasza uczniów mazowieckich szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych w wieku 10-16 lat do udziału w XVII edycji konkursu fotograficznego pt.: „Warszawskie dzieci – poległym chwała, wolność żywym” organizowanego już tradycyjnie pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Projekt Bakcyl

Projekt „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży – Bakcyl” stanowi przykład odpowiedzialnego działania na rzecz podniesienia wiedzy finansowej i ekonomicznej młodzieży. W ramach zajęć uczniowie klas II i III uczestniczyli w cyklicznych spotkaniach prowadzonych przez ekspertów z dziedziny bankowości i ekonomii. Tematyka podejmowana podczas warsztatów dotyczyła: finansów, zarządzania budżetem domowym, sposobów inwestowania, odpowiedzialnego pożyczania pieniędzy oraz […]

Mobilne Targi Pracy oraz Warsztaty „Bloger, vloger, influencer”

22.01.2019 roku, w naszej szkole odbyły się mobilne targi pracy zorganizowane przez Młodzieżowe Pośrednictwo Pracy. Podczas targów młodzież miała okazję zapoznać się z ofertami zatrudnienia w kraju i za granicą, skonsultować ze specjalistami swoje CV oraz dowiedzieć się o nowych sposobach rekrutowania pracowników.

Wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym

Firma Canon ogłosiła wyniki konkursu „To My tworzymy świat”. Wyróżnienie za zdjęcie „Moja wolność” otrzymała uczennica klasy 2 CAN Karolina Martela. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć zawodowych i osobistych.

Zdrowy Styl Życia

25 stycznia, tuż przed feriami,  klasa 1Tc uczestniczyła w pogadance na temat prawidłowego odżywiania/zdrowego stylu życia prowadzonej przez panią Alicję Ponder – specjalistkę w tej dziedzinie, doktorantkę i pracownika SGGW. W czasie godzinnego spotkania przypomniane zostały informacje na temat zasad zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz konsekwencji złych diet. 

GORĄCZKA ZŁOTA W FOTOSPOKOJNEJ

Z dniem 11.02.2019 r. rozpoczyna się siódma edycja ogólnopolskiej kampanii „Gorączka Złota PCK 2019”. Oczywiście po raz kolejny nasza szkoła włącza się do akcji! Do 24.05.2019 zbieramy indywidualnie lub klasowo monety 1, 2 i 5 groszowe. Zebrane monety przekazujemy p. Dorocie Wójcik lub p. Monice Wójcik, możemy też  wrzucać do słoików znajdujących się w bibliotece.

Spotkanie z przedstawicielem Student Financial Support Fund

17 stycznia nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielem Student Financial Support Fund z Wielkiej Brytanii. Johnny, który prowadził spotkanie, przygotował prezentację zachęcającą do studiowania za granicą na przykładzie swoich studiów na uniwersytecie w Bradford w Anglii. Uczniowie zapoznali się z różnymi aspektami studiów zagranicznych.

WYDARZENIA FOTOGRAFICZNE

Wydarzenia fotograficzne – pobierz

Konkurs języka angielskiego English Contest 2019

Szanowni Państwo, Zespół Szkół Fototechnicznych ma przyjemność po raz kolejny zaprosić młodzież  z Państwa szkoły do udziału w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego English Contest 2019, którego kolejna edycja odbędzie się już 27 lutego 2019 r. Konkurs jest adresowany do uczniów klas 1 – 3 technikum i ma na celu popularyzację języka angielskiego, motywowanie uczniów do nauki […]

Warsztaty z firmą Canon

W dniu 23 stycznia powitaliśmy w szkole pana Roberta Woźniaka z firmy Canon oraz panów Andrzeja Grudnia i Łukasza Sakowskiego – przedstawicieli firmy Fotoforma. Poprowadzili oni warsztaty fotograficzne przybliżające uczniom klasy I CAN technologię wykonywania zdjęć przy pomocy nowej generacji aparatów fotograficznych tzw. bezlusterkowców.

Książka przyjaciel i terapeuta

Pod takim hasłem w wydzielonym miejscu  w Bibliotece Szkolnej zostały zgromadzone książki , które poruszają ważne problemy z życia młodych ludzi. Jeśli mamy z czymś problem, to prawdopodobnie kiedyś ktoś już miał podobny i jest spora szansa na to, że go opisał. Czytając możemy sprawdzić jak go rozwiązał.

Akcja Góra Grosza 2018

Akcja Góra Grosza 2018 została zakończona – pobierz

WYDARZENIA FOTOGRAFICZNE I ARTYSTYCZNE

Wydarzenia fotograficzne – pobierz Wydarzenia artystyczne – pobierz  

Wystawa fotograficzna Człowiek-Biżuteria-Świat

5 grudnia 2018r. w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Pałacu Chodkiewiczów przy ulicy Miodowej odbyło się uroczyste rozdanie nagród w IV edycji konkursu fotograficznego Człowiek-Biżuteria-Świat, w którym uczestniczyli nasi uczniowie. Organizatorem konkursu była Fundacja dla Rozwoju Polskiej Branży Złotniczo-Jubilerskiej – organizator targów GOLDEXPO WARSZAWA 2018 przy współudziale Ogólnopolskiej Komisji Złotniczo-Jubilerskiej ZRP oraz Zespołu Szkół Fototechnicznych.

Drodzy Uczniowie!

Z wielką radością informujemy, że wreszcie są – blisko 600 książek zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Realizując zakupy uwzględniłyśmy wszystkie Wasze propozycje składane od czerwca 2018 roku.

Konkurs Chematfisek

W dniu 12 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Fototechnicznych odbył się I etap konkursu matematyczno – fizyczno – chemicznego „Chematfisek”. Jego organizatorem jest Zespół Szkół Nr 36 im. Marcina Kasprzaka w Warszawie. Celem konkursu jest popularyzowanie matematyki, fizyki i chemii oraz rozwijanie i pogłębianie zainteresowań w zakresie tych nauk. Do rywalizacji zgłosiło się 20 […]

Sukces w Olimpiadzie Promującej Zdrowy Tryb Życia

Uczennica z klasy I can będzie reprezentować  naszą szkołę w etapie Okręgowym Olimpiady Promującej Zdrowy Tryb Życia.  Gratulujemy !  

Sezon strzelecki w naszej szkole rozpoczęty

07.12.2018 r. uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w pierwszych w tym roku szkolnym zajęciach strzeleckich. Strzelectwo sportowe rozwija u młodych ludzi wiele pożądanych cech charakteru tj. cierpliwość, współzawodnictwo sportowe, zdyscyplinowanie, opanowanie, ale chyba najważniejsze pozwala się odstresować i dobrze bawić.  

Spotkanie z Powstańcem

29 listopada uczniowie klasy ITc spotkali się z weteranem powstania warszawskiego, płk. Stanisławem Brzosko „Sochą”. Pan Pułkownik był dowódcą 2 kompanii batalionu „Kiliński” i uczestniczył w wielu bojowych akcjach podczas Powstania Warszawskiego.  

Warsztaty z luksografii

W ramach projektu realizowanego z Pracownią Działań Muzealnych Zamku Królewskiego w Warszawie, w ZSF odbyły się warsztaty fotograficzne dla uczniów warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tematem zajęć była luksografia, którą młodzież samodzielnie mogła wykonać w pomieszczeniach ciemni fotografii czarno-białej.

Wyniki konkursu na projekt kartki świąteczno-noworocznej

Dnia 14 grudnia jury Zespołu Szkół Fototechnicznych rozstrzygnęło konkurs graficzny dla uczniów klas trzecich na projekt kartki świąteczno-noworocznej w roku szkolnym 2018/19. Spośród wszystkich zgłoszonych prac zostały wyróżnione prace: 

Debata z pracodawcami

Dnia 4.12.2018 r. w naszej szkole odbyła się debata z pracodawcami. Spotkanie  zostało zorganizowane w ramach projektu “A grasp of graphics and visuals”, który nasza szkoła realizuje przy wsparciu programu Erasmus+. Przedstawicielami pracodawców byli: pan Ireneusz Fertner, który jest fotoreporterem, właścicielem studia fotograficznego, a także członkiem Zarządu Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz pan Marcin […]

Wystawa zdjęć z Graz

W dniu 20 listopada, miesiąc po powrocie z wizyty w Graz, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy zdjęć wykonanych w trakcie wymiany. Ekspozycję prac zainaugurowała Pani wicedyrektor Anna Chwedyna, wręczając dyplomy ich autorom. Wystawa wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów ZSF, gromadząc szeroką widownię w miejscu prezentacji zdjęć. My, jako autorzy prac, czuliśmy się dumni z dobrego […]

Spotkanie z ciekawym człowiekiem

Dnia 19 listopada klasa  II TAN miała przyjemność spotkać się ze znanym polskim reżyserem, panem Marcinem Ziębińskim. Przez dwie godziny uczniowie mogli poznać jego drogę do świata filmu, oraz dowiedzieć się, jak sami mogliby w ten świat wejść. Przez pierwszą godzinę p. Ziębiński opowiadał o swoich doświadczeniach, które nie zawsze były kolorowe. Swoją przygodę z […]

„Jestem z wolności” w Kinie Atlantic

Kino Atlantic w dniu  5  grudnia zorganizowało spotkanie związane z finałem projektu „Jestem z wolności”.  Wprowadzeniem do projektu były warsztaty ze znanym i uznanym fotografem Wojtkiem Wieteską, jeszcze w lutym br. Projekt miał charakter konkursu, do którego oprócz naszej szkoły zaproszono również młodzież z trzech innych warszawskich placówek: Technikum Kinematograficzno-Komputerowego, Technikum Mechatronicznego oraz z Młodzieżowego […]

WYDARZENIA ARTYSTYCZNE

Wydarzenia artystyczne – pobierz

Warsztaty fotografii natury

W dniu 6 grudnia uczniowie klasy II CAN otrzymali prawdziwie Mikołajkowy prezent: firma Canon zorganizowała dla nich warsztaty fotograficzne z Panem Marcinem Pietraszko – fotografem krajobrazu naturalnego i miejskiego. W warsztatach uczestniczył także Pan Andrzej Grudzień – przedstawiciel firmy Fotoforma.

Projekt oraz Olimpiada „Lekcje z ZUS”

Już po raz kolejny uczniowie klas III wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „Lekcje z ZUS. Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W ramach projektu uczniowie zgłębiali wiedzę z zakresu ubezpieczeń, uprawnień do świadczeń oraz obowiązków przedsiębiorcy wobec ZUS – u. Wszystko w ramach czterech lekcji prowadzonych w oparciu o materiały przygotowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Forum Przedsiębiorczości Kobiet 2018

16 listopada 2018 r. uczennice naszej szkoły pod opieką Anny Zalewskiej wzięły udział w „Forum Przedsiębiorczości Kobiet 2018”.Odbyło się ono w ramach uroczystych obchodów WED – Women’s Entrepreneurship Day w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.

WYDARZENIA FOTOGRAFICZNE

Wydarzenia fotograficzne – pobierz

Zapytanie ofertowe

Czytaj dalej →  

Zapytanie ofertowe

Czytaj dalej →

Konkurs „Poznaj Swoje Prawa w Pracy”

22.11.2018 r. odbył się szkolny etap konkursu  organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy „Poznaj Swoje Prawa w Pracy” oraz etap szkolny XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. W etapie regionalnym konkursu naszą szkołę reprezentować będą: Patrycja Wójcik z klasy II Tc Karolina Ołtarzewska z klasy I Can Olimpiadę na etapie szkolnym wygrała […]

Wyniki konkursu fotograficznego

Czytaj dalej →

KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNO – NOWOROCZNĄ
Zapytanie ofertowe

Czytaj dalej →

Zapytanie ofertowe

Czytaj dalej →

Zapytanie ofertowe

Czytaj dalej →

Zakończenie akcji “Oddaj zużyty telefon komórkowy”

Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem „Oddaj zużyty telefon komórkowy”. Polegała ona na zbieraniu zużytych i uszkodzonych telefonów komórkowych bez baterii, bez względu na ich stan techniczny. Telefony przekazane zostały do profesjonalnego recyklingu. W naszej szkole zostało zebrane 2,5 kg telefonów. To za mało aby dostać nagrodę, ale to dobry początek  […]

WYDARZENIA GRAFICZNO – ARTYSTYCZNE

Wydarzenia graficzno-artystyczne – pobierz

Zapytanie ofertowe

Czytaj dalej →

Zapytanie ofertowe

Czytaj dalej →

Zapytanie ofertowe

Czytaj dalej →

WYDARZENIA FOTOGRAFICZNE

Wydarzenia fotograficzne – pobierz

Zapytanie ofertowe

Czytaj dalej →

Zapytanie ofertowe

Czytaj dalej →

Udział w biciu rekordu w akcji WOŚP.

16 października 2018r. nasi uczniowie włączyli się do akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcję po raz piąty  zorganizowała Fundacja WOŚP. Data nie jest przypadkowa, bowiem tego dnia obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. 

Wyjazd do Graz

W dniach 07.10 – 13.10.2018 sześcioro uczniów  z naszej szkoły w towarzystwie p. Małgorzaty Mrozek i p. Pauliny Piaseckiej wyjechało na spotkanie międzynarodowych grup projektowych do Graz w Austrii. Wyjazd odbył się w ramach trwającego od września 2017 projektu Erasmus+ ,pt. „A grasp of graphics and visuals” . Spotkanie miało na celu zaznajomienie uczestników z […]

Zapraszamy na wystawę fotografii autorstwa uczniów ZSF

Serdecznie zapraszamy 21.10 br. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii “Czar i wdzięk Niepodległej 1918-2018” do Oranżerii w Wilanowie. Wystawa zawiera zbiór 100 zdjęć powstałych w czasie warsztatów fotograficznych trwających od lutego do maja 2018 r., a realizowanych min. podczas Nocy Muzeów 2018 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz w Stajni […]

WYDARZENIA FOTOGRAFICZNE

Wydarzenia fotograficzne – pobierz 

Zapytanie ofertowe

Czytaj dalej →

Zapytanie ofertowe

Czytaj dalej →

Nagroda w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym Muzealne Spotkania z Fotografią.

W lipcu 2018 komisja konkursu Muzealne Spotkania z Fotografią przyznała jedną z nagród głównych naszemu uczniowi z obecnej klasy III TA – Jankowi Kurjanowi. Muzealne Spotkania z Fotografią, to międzynarodowy konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży organizowany przez Muzeum w Koszalinie. Jego celem jest prezentacja dziedzictwa kulturowego, a także wyrobienie wśród dzieci i młodzieży potrzeby obcowania z muzeum. […]

WARSZTATY Z EMISJI GŁOSU I AUTOPREZENTACJI.

W dniu 8 października, w ramach Warszawskiego Festiwalu Młodzieżowego w Domu Kultury Kadr, odbyły się warsztaty z emisji głosu. Warsztaty poprowadziła pani Róża Cieślińska-Dziekiewicz – antropolog kultury. W zajęciach uczestniczyła grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką pani Beaty Skipirzepskiej.

Sukces Zespołu Szkół Fototechnicznych w indywidualnych biegach przełajowych!!!

Dnia 26.09.2018r., w Parku im. K. Szymańskiego, odbyły się coroczne zawody Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych. Nasza reprezentacja w składzie: Oliwia Pierzchała, Julia Marciniak, Antoni Bajer, Emil Radwański, Aleksander Andruszkiewicz i Piotr Kieroński zaprezentowała się bardzo dobrze. Wyśmienitą formę pokazała zwłaszcza Oliwia Pierzchała z klasy 1 BF, zajmując 3 miejsce w biegu na 1000m […]

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Tradycyjnie, jak co roku, nasza szkoła czynnie włączyła się do udziału w Ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. W piątek 21.09.2018 r. uczniowie klas ITB oraz ITC, zaopatrzeni w gumowe rękawiczki i worki na śmieci, sprzątali plac przy szkole i teren wokół niego. Niestety jak co roku śmieci nie brakowało.

Konkurs fotograficzny z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości
Oferta ubezpieczeniowa

Edu Plus program ochrony ubezpieczeniowej dzieci i młodzieży oraz personelu placówki oświatowej na rok szkolny 2018/2019

Konkurs fotograficzny

Regulamin konkursu – pobierz

Konkurs fotograficzny

Regulamin konkursu – pobierz

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

W dniu 11.09.2018r (wtorek) odbędzie się w naszej szkole coroczny kiermasz podręczników. Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 10.20 . Stoiska będą przygotowane na sali gimnastycznej, w budynku głównym. Kiermasz potrwa do godziny 11.00 . Koordynatorem jest pan Jacek Miliszewski.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Szanowni Państwo, rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 – 3 września 2018 r. – godz. 900 – dla klas I (sala projekcyjna) – dla klas II -IV (w wyznaczonych salach z wychowawcami) Obowiązuje ubiór galowy.

PODRĘCZNIKI DO KLASY I TECHNIKUM

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO POBRANIA

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego
Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery