Wystawa w Ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec

Ambasada Republiki Federalnej Niemiec świętuje w roku 2012 jubileusz 40-lecia swojego powołania. Z tej okazji w dniu 15 września zorganizowała dla mieszkańców Warszawy Dzień Otwarty przebiegający pod hasłem „ Z dyplomacją na ty – 40 lat”.

Do włączenia się w przygotowanie obchodów tej rocznicy zaproszono uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Fototechnicznych. Z radością podjęliśmy to zaproszenie i gościom Ambasady przedstawiliśmy fragment projektu pt. „Zmiana miejsca zamieszkania. Niemcy w Warszawie, Polacy w Berlinie”, ukazującego różne aspekty życia przedstawicieli obu narodów w partnerskich stolicach. Nasze umiejętności zaprezentowaliśmy także w trakcie kolejnej wystawy pt. „Śmiałe marzenia stają się rzeczywistością”, do której zdjęcia związane ze współpracą Wojska Polskiego i Bundeswehry opracowywali graficznie nasi nauczyciele. Uczniowie ZSF przygotowali także zdjęcia budynku Ambasady do kart pocztowych, wykorzystywanych podczas konkursu puszczania w niebo kolorowych baloników.

Licznie uczestniczący w Dniu Otwartym uczniowie mieli okazję nie tylko obejrzeć prace fotograficzne swoich szkolnych kolegów, lecz także zwiedzić ambasadę oraz rezydencję ambasadora, zajrzeć za kulisy dyplomacji, zrobić sobie zdjęcie z ambasadorem oraz skosztować specjałów kuchni niemieckiej.

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego
Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery