Zespół Szkół Fototechnicznych partnerem dorocznego Balu Debiutantek

 

21 kwietnia 2018 w Auli Dużej Politechniki Warszawskiej odbył się Bal Debiutantek, który kończy każdą edycję programu Debiutantki . Jest on pewnego rodzaju “nagrodą” dla uczestniczek, za ponad roczną działalność charytatywną wpisaną w program. To również symboliczne wprowadzenie młodych ludzi w dorosłe życie. Bal Debiutantek promuje dobre wychowanie, powrót do korzeni, dobroczynność, a także dumę z polskiego dziedzictwa narodowego.

Uczniowie Zespołu Szkół Fototechnicznych po raz kolejny mieli możliwość wzięcia udziału w tym prestiżowym przedsięwzięciu. Zespół ze Spokojnej, pod opieką nauczyciela technik fotograficznych – Anny E. Przybysz, od lat współpracuje z Debiutantkami. Fotorelacja z Balu jest corocznym zwieńczeniem tej działalności. Praktyka, jaką zdobywają uczniowie podczas tych działań jest nieoceniona w ich edukacji fotograficznej. W tym roku autorami fotoreportażu byli Maciej Chrzanowski i Aleksandra Michalik – w ramach praktyk w studio f4 oraz Barbara Dobrowolska, Hubert Libuda, Oliwia Kamińska i pierwszoklasiści – Zosia Jędruszczak, Jan Paradowicz, Martyna Chojnowska i Karol  Horodyski.

Bal jest także wydarzeniem kulturalnym, promującym najwyższe standardy światowe. Usłyszeliśmy na nim duet Aleksandry Chacińskiej i Remigiusza Łukomskiego „Słońce wschodzi i zachodzi” z opery „Skrzypek na dachu” oraz “Co się dzieje, oszaleję” z „Księżniczki czardasza”. Nie zabrakło również wrażeń wizualnych, które zapewniło widowisko kostiumowe artystów Wyższej Szkoły Artystycznej „Sacrum i Profanum – Królowe, anioły, demony”. Tancerki wystąpiły w nim do muzyki granej na żywo przez Agnes Violin. Znamienita rosyjska śpiewaczka operowa Anna Suvorova wykonała arię “Je Veux Vivre” z opery „Romeo i Julia” Charles’a Gounod`a.

Zwieńczeniem balu był walc w wykonaniu debiutujących dziewcząt i tancerzy ZPiT UW „Warszawianka” do muzyki Wojciecha Kilara z filmu pt. ,,Ziemia obiecana’’

1

GALERIA JEDNEJ FOTOGRAFII

1

 

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE
logo zamek królewski  w warszawie
Logo Klubu Dowódźtwa Garnizonu Wojskowego
Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery